همراه اول

همراه اول به عنوان اولین اپراتور رسمی در ایران در سال 1373 فعالیت خود را آغاز کرد. در 19 مرداد سال 73 با ظرفیت ابتدایی 9200 شماره و با واگذاری 4 سیم کارت به نهاد ریاست جمهوری برای اولین بار عرضه رسمی سیم کارت در ایران را آغاز نمود.

همراه اول که در ابتدا بر اساس یک سازمان دولتی تشکیل شده بود در دهه دوم به شرکت خصوصی واگذار شد و این خصوصی سازی سبب افزایش راندمان این سازمان پیچیده شد.

با خصوصی شدن همراه اول رفته رفته خدمات و پشتیبانی این سازمان رنگ و بوی تازه ای گرفت . بطوری که در سال های اول سیم کارت همراه اول فقط قابلیت مکالمه را داشت و بعدها قابلیت هایی چون پیامک , اینترنت و… نیز به آن اضافه شد.

بر اساس اعلام سایت همراه اول , این سازمان در حال حاضر دارای 56 میلیون مشترک است و طی چندین سال متوالی جزو برترین اپراتور ایران شده است.

شعار اصلی همراه اول (( هیچکس تنها نیست))

در حال حاضر سیم کارت همراه اول با پیش شماره های 0910 , 0911 , 0912 , 0913 , 0914 , 0915 , 0916 , 0917 , 0918 و 0919 می باشد.که هر کدام از کد های فوق دارای کد های زیر مجموعه نیز است . برای مثال کد 0912 از کد 1 الی کد 0 دسته بندی می شود.

بطور خلاصه می توان گفت که همراه اول اولین اپراتور کشور طی 2 دهه فعالیت رسمی توانسته بسیاری از ظرفیت های سازمانی خود را افزایش دهد و سال های متوالی به عنوان اپراتور برتر ایران باشد.

 

مدیر عامل و هیات مدیره همراه اول 

 

علی بقایی،مجتبی جعفری، اسدالله دهناد،غلامرضا مهدوی و بهزاد خان سفید هیات مدیره و جناب مهندس وحید صدوقی به مدت ۱۲ سال مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران بود.

 

تغییر مدیر عامل همراه اول در زمستان ۱۳۹۶

 

در تاریخ ۲۴ دی ماه سال ۱۳۹۶ آقایان مهدی اخوان بهابادی به عنوان هیات مدیره و حمید فرهنگ به عنوان مدیر عامل همراه اول انتخاب شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند.

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

بیست − نوزده =

9 + 1 =

پاک کردن ارسال