همراه اول

 

همراه اول به عنوان اولین اپراتور رسمی در ایران در سال 1373 فعالیت خود را آغاز کرد. در 19 مرداد سال 73 با ظرفیت ابتدایی 9200 شماره و با واگذاری 4 سیم کارت به نهاد ریاست جمهوری برای اولین بار عرضه رسمی سیم کارت در ایران را آغاز نمود.

همراه اول که در ابتدا بر اساس یک سازمان دولتی تشکیل شده بود در دهه دوم به شرکت خصوصی واگذار شد و این خصوصی سازی سبب افزایش راندمان این سازمان پیچیده شد.

 

با خصوصی شدن همراه اول رفته رفته خدمات و پشتیبانی این سازمان رنگ و بوی تازه ای گرفت . بطوری که در سال های اول سیم کارت همراه اول فقط قابلیت مکالمه را داشت و بعدها قابلیت هایی چون پیامک , اینترنت و… نیز به آن اضافه شد.

بر اساس اعلام سایت همراه اول , این سازمان در حال حاضر دارای 56 میلیون مشترک است و طی چندین سال متوالی جزو برترین اپراتور ایران شده است.

 

سیم کارت همراه اول با سابقه ای طولانی خود، سالهاست که مورد اطمینان مصرف کنندگان خود قرار می گیرد. همراه اول بزرگترین اپراتور همراه ایران به شمار می آید.  بخش رومینگ بین الملل همراه اول توانسته است تا با ۲۷۱ اپراتور در ۱۱۲ کشور جهان ارتباط برقرار کند. سیم کارت همراه اول از مزایای ویژه ای برخوردار است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

 

انواع سیم کارت همراه اول

 

همراه اول دارای دو نوع کلی سیم کارت دائمی و سیم کارت اعتباری می باشد. سیم کارت دائمی خود به دو نوع سیم کارت دائمی با تضمین و سیم کارت دائمی جدید تقسیم می گردد.

 

در نوع با تضمین آن، خریدار از داشتن تضمین اولیه برخوردار است. خریدار باید هر دو ماه یکبار قبض خود را پرداخت نماید.

 

در نوع جدید تضمین اولیه وجود ندارد و هزینه ثبت نام آن کمتر می باشد. دارندگان این سیم کارت نیز باید هر دو ماه یکبار قبض خود را پرداخت نمایند.

 

 همراه اول برای دانشجویان نیز سیم کارت ویژه ای در نظر گرفته است. دانشجویان می توانند به همراه کارت ملی و کارت دانشجویی خود به مراکز مربوطه مراجعه کنند.  به این ترتیب سیم کارت دانشجویی خود را دریافت خواهند کرد.

 

مزایای سیم کارت همراه اول

 

مهمترین مزیت سیم کارت همراه اول، امکان استفاده از آن در کشورهای خارجی طرف قرارداد با همراه اول است. این سیم کارت ها از آنتن دهی خوبی برخوردار هستند.

 

 با توجه به اهمیت جایگاه اینترنت در زندگی امروزی، همراه اول دسترسی به اینترنت پر سرعت را فراهم ساخته است. چراکه استفاده از اینترنت در گوشی های موبایل و فعالیت در شبکه های اجتماعی نیاز هر مصرف کننده‌ای می باشد.

 

 همراه اول بسته های اینترنت ویژه ای برای مشتریان خود در نظر می گیرد. از جمله این بسته های ویژه می توان به بسته های اینترنت بلند مدت و بسته های اینترنت نامحدود اشاره کرد. بسته های تشویقی نظیر بسته های خوش آمد گویی و بسته های تخفیف مکالمه نیز وجود دارند.

 

شعار اصلی همراه اول (( هیچکس تنها نیست))

 

در حال حاضر سیم کارت همراه اول با پیش شماره های 0910 , 0911 , 0912 , 0913 , 0914 , 0915 , 0916 , 0917 , 0918 و 0919 می باشد.که هر کدام از کد های فوق دارای کد های زیر مجموعه نیز است . برای مثال کد 0912 از کد 1 الی کد 0 دسته بندی می شود.

 

بطور خلاصه می توان گفت که همراه اول اولین اپراتور کشور طی 2 دهه فعالیت رسمی توانسته بسیاری از ظرفیت های سازمانی خود را افزایش دهد و سال های متوالی به عنوان اپراتور برتر ایران باشد.

 

مدیر عامل و هیات مدیره همراه اول 

 

علی بقایی،مجتبی جعفری، اسدالله دهناد،غلامرضا مهدوی و بهزاد خان سفید هیات مدیره و جناب مهندس وحید صدوقی به مدت ۱۲ سال مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران بود.

 

تغییر مدیر عامل همراه اول در زمستان 1396

 

در تاریخ ۲۴ دی ماه سال ۱۳۹۶ آقایان مهدی اخوان بهابادی به عنوان هیات مدیره و حمید فرهنگ به عنوان مدیر عامل همراه اول انتخاب شدند.

 

تغییر مدیر عامل همراه اول در پاییز 1398

 

در پاییز سال ۱۳۹۸ آقای مهدی اخوان بهابادی به عنوان مدیر عامل همراه اول انتخاب شدند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند.

ارسال دیدگاه