اپراتورهای سیم کارت در ایران

اپراتورهای سیم کارت در ایران


 

اپراتور اول همراه اول

 

اپراتور اول یا همان همراه اول در مرداد ماه سال ۱۳۷۳ با ظرفیت ۹۲۰۰ شماره آغاز شد.

سیم کارت همراه اول آن زمان بصورت محدود عرضه می شد و اما رفته رفته این خدمات گسترش یافت.

همراه اول سیم کارت های خود را با پیش شماره های ۰۹۱۰ , ۰۹۱۱ , ۰۹۱۲ , ۰۹۱۳ , ۰۹۱۴ , ۰۹۱۵ , ۰۹۱۶ , ۰۹۱۷ , ۰۹۱۸, ۰۹۱۹ , ۰۹۹۰ , ۰۹۹۱ عرضه نمود.

 

سیم کارت همراه اول در حال حاضر معتبرترین سیم کارت در میان اپراتورهای فعال در ایران است ، سیم کارت ۰۹۱۲ گرانترین کد اپراتور همراه اول می باشد.


اپراتور دوم ایرانسل

اپراتور ام تی ان ایرانسل بطور رسمی از مرداد ماه ۱۳۸۵ با عرضه سیم کارت های دائمی و اعتباری کار خود را آغاز نمود.

ایرانسل سیم کارت های خود را با پیش شماره های ۰۹۳۰ , ۰۹۳۳ , ۰۹۳۵ , ۰۹۳۶ , ۰۹۳۷ , ۰۹۳۸ , ۰۹۳۹ و ۰۹۰۱ عرضه نمود.

 

اپراتور سوم تالیا 

این اپراتور که با نام تالیا وارد بازار شد و چندان هم موفق نبود نتوانست میان مردم جایی برای خود باز کند سیم کارت تالیا با پیش شماره ۰۹۳۲ عرضه شد.

 

اپراتور چهارم رایتل

که از سال ۱۳۸۹ بطور رسمی آغاز بکار کرد و از ویژگی های این اپراتور ۳G بودن آن بود. رایتل سیم کارت های خود را با پیش شماره های ۰۹۲۰ (دائمی) و ۰۹۲۱ ( اعتباری و دیتا )عرضه نمود.

و در آخر هم میتوان به سیمکارت آی سیم اشاره نمود که البته اپراتور جدید نیست و همانطور که توضیح دادیم توسط شرکت ایرانسل اداره می شود .سیم کارت آی سیم از این لحاظ جدید به نظر می رسد که با پیش شماره ۰۹۰۲ وارد بازار شد و این روزها هم خریداران بسیاری دارد .
از مزایای سیمکارت آی سیم می توان تنوع در انتخاب شماره را دانست زیرا خریدارن سیم کارت های آی سیم میتوانند با مراجعه به سایت ای سیم شماره دلخواه خود را انتخاب کرده و آن را بصورت انلاین ثبت نام کنند.